Zespół Szkolno-Przedszkolny

im. Kazimierza Ośki w Starych Słowikach

Zabawa Noworoczna

Coroczna Zabawa Noworoczna, która odbyła się 26 stycznia 2019r. była wielkim przeżyciem dla dzieci naszej szkoły.

V Festiwal Piosenki Biesiadnej

23 maja 2019 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Kazimierza Ośki w Starych Słowikach odbył się V Festiwal Piosenki Biesiadnej.

Piknik rodzinny

31 maja 2019 r. w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka, Dnia Mamy i Taty.

Wycieczka na Polesie i Wileńszczyznę

W dniach 4-7 czerwca 2019 roku odbyła się wycieczka uczniów klas IV-VIII z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Kazimierza Ośki w Słowikach Starych.

Dzień Niepodległości należy do najważniejszych świąt w kalendarzu uroczystości patriotycznych. Przypomina nam o 123 latach niewoli. Polacy w tym okresie nieustannie podejmowali próby odzyskania upragnionej wolności.
12 listopada 2019 roku w naszej szkole i przedszkolu uczciliśmy 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uczniowie szkoły i przedszkola oraz nauczyciele w ciszy i w skupieniu wysłuchali pouczającej lekcji historii, którą przygotowali uczniowie z klasy trzeciej, siódmej i ósmej pod kierunkiem pani J. Zawodnik i M. Pachucy. Montaż słowno - muzyczny ukazał kolejno okres zaborów i umęczoną Polskę. Pięknie żyć w wolnym kraju, cieszyć się każdym dniem - zapewnili widownię występujący na scenie uczniowie. Jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami. 

8 listopada nasza szkoła i przedszkole przystąpiło do akcji „Szkoła do hymnu” organizowanego przez Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży . O godz. 11.11 został odśpiewany 4-zwrotkowy hymn narodowy. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.

 

W tym roku nasze przedszkole i szkoła przystąpiła do akcji MEN „Szkoła pamięta”. W akcji wzięło udział prawie 1,3 mln uczniów z ponad 11 tyś szkół. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Działania w ramach akcji jakie podjęła nasza placówka to m in.: uporządkowanie i odwiedzenie grobów osób zasłużonych i cenionych w naszej społeczności, zapalenie zniczy, odwiedzenie grobów zmarłych nauczycieli z danej placówki oraz spotkanie lokalnej osoby Pani Zosi Śmietanki z przedszkolakami i podzielenie się swoimi wspomnieniami z czasów powojennych. Była to bardzo cenna lekcja dla wszystkich.

ADRES

Stare Słowiki 9
26-922 Sieciechów

E-MAIL

zspslowiki@wp.pl

TELEFON

48 624 71 26