Zespół Szkolno-Przedszkolny

im. Kazimierza Ośki w Starych Słowikach

Wywiadówka

12 września 2019 r. (czwartek) o godzinie 16.00
odbędzie się spotkanie z rodzicami.

 

Program:

- przedstawienie oferty szkoły dla uczniów
  w roku szkolnym 2019/2020,

- zapoznanie z dokumentami szkolnymi,

- wybór „Trójek klasowych” i Rady Rodziców,

- sprawy różne.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

odbędzie się 2 września 2019 roku o godzinie 9.00.

 

Msza święta, w kościele w Brzeźnicy,
na rozpoczęcie roku szkolnego
zostanie odprawiona
2 września 2019 roku o godzinie 8.00.

 

Wycieczka na Polesie i Wileńszczyznę

          W dniach 4-7 czerwca 2019 roku odbyła się wycieczka uczniów klas IV-VIII  z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Kazimierza Ośki w Słowikach Starych.

          Wyjechaliśmy o godzinie 7.00 z parkingu szkolnego. Po drodze zwiedzaliśmy Łomże i Rajgród, płynęliśmy statkiem z Augustowa do Studzienicznej. Później zwiedzaliśmy Muzeum Kanału, a potem pojechaliśmy do Żegar, gdzie zjedliśmy obiadokolacje i zostawiliśmy zakwaterowani w pokojach 2,3,4 osobowych w agroturystyce. Następnego dnia zjedliśmy rano śniadanie i wyruszyliśmy do Wilna. W Wilnie zwiedziliśmy wraz z przewodnikiem cmentarz na Rossie, Uniwersytet Wileński, Muzeum Adama Mickiewicza, Katedrę Wileńską, Ostrą Bramę, Plac Ratuszowy oraz Pałac Prezydenta w Trokach. Później wróciliśmy do Żegar. 6 czerwca po śniadaniu wyruszyliśmy na 2 godziny do parku wodnego w Druskiennikach, byliśmy w pijalni wód i zobaczyliśmy muzyczną fontannę. Byliśmy także w miejscowości Merecz, gdzie znajduje się tajemnicza piramida Szklana Kopuła. Potem podziwialiśmy krajobrazy z wieży widokowej położonej nad Niemnem. Ostatniego dnia wycieczki wyruszyliśmy Szlakiem Tatarskim. Najpierw byliśmy w Muzeum Tatarskim w Sokółce. Potem pojechaliśmy do Bohonik, gdzie mieliśmy okazję poznać nową religię przebywając w meczecie. W drodze powrotnej w Białymstoku zwiedziliśmy zespół pałacowo-parkowy Branickich i zjedliśmy obiad.

                     Wspaniale bawiliśmy się na tej wycieczce i będziemy ją długo wspominać. Poznaliśmy nowe miejsca, inne kultury i religie. Na zawsze zapamiętamy ognisko, na którym odbył się chrzest osób będących pierwszy raz na dłuższej wycieczce.

                                                                                                         Autorka Monika Dzik

 

31 maja 2019 r. w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka, Dnia Mamy i Taty. Pani dyrektor przywitała wszystkie dzieci składając im życzenia z okazji Dnia Dziecka oraz Rodziców. Przedszkolaki, klasa 0, uczniowie klas I - VI wystąpili dla swoich rodziców recytując wiersze i śpiewając piosenki, zostało również zaprezentowane krótkie przedstawienie promujące zdrowy styl życia. Po części artystycznej wszyscy uczestnicy pieszo pokonali trasę do Leśniczówki. Na miejscu było już przygotowane ognisko, na którym można było upiec kiełbaski. Nie zabrakło też słodkości: były lody oraz ze słodkim upominkiem przyjechał do nas Pan Wójt Arkadiusz Guba. Dzieci brały udział w zabawach: przeciąganie liny, zabawy z chustą animacyjną, rzucanie do celu woreczkami itp. Uczniowie klas IV - VIII na boisku szkolnym rozegrali turniej piłki nożnej. Będziemy ten dzień wspominać bardzo miło.