Zespół Szkolno-Przedszkolny

im. Kazimierza Ośki w Starych Słowikach

Rekord dla Niepodległej

9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11 wszystkie dzieci, nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły wspólnie zaśpiewali Hymn Polski.

Niepodległa

100 Rocznica Odzyskania Niepodległości

Cyrk Focus

W środę 14 listopada 2018 r. w naszej szkole i przedszkolu ze swoim przezabawnym repertuarem gościł Cyrk „Focus”.

Ślubowanie pierwszoklasistów

Jesteśmy uczniami

 17 maja 2018 roku w naszej szkole odbył się IV Festiwal Piosenki Biesiadnej. Uczestników imprezy, ich bliskich oraz przedstawicieli placówek oświatowych powitała pani Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Bożena Wójcicka, która dokonała uroczystego otwarcia festiwalu.

  Dyrektor Bożena Wójcicka uroczyście powitała  przybyłych gości: Wicestarostę Powiatu Kozienickiego Pana Krzysztofa Stalmacha, Panią Sekretarz Gminy Sieciechów Teresę Sujkowską, Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zajezierzu Panią Agnieszkę Popis, Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Sieciechowie  Pana Sławomira Kowalczyka, Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy Pana Jerzego Wacha, Dyrektora Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Opactwie  Panią Annę Grzesik, Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Kozienicach Panią Ewę Malec, Dyrektor poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kozienicach Panią Ewę Jarosz, Dyrektora Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu w Kozienicach Pana Marcina Zmitrowicza.  

 Następnie Pani Dyrektor przedstawiła skład jury: Przewodnicząca Pani Mirosława Wójcicka, Członkowie – Pan Łukasz Nowak i Pan Tomasz Popis.

  Po uroczystym przywitaniu Pani Dyrektor zaprosiła do oglądania występów i wspólnego biesiadowania. W role prowadzących wcielili się uczniowie naszej szkoły: Zuzanna Gozdera, Julia Kamionka i Kacper Korczyński. W przerwie na wszystkich gości i uczestników czekał poczęstunek.

  W konkursie piosenki biesiadnej zaprezentowali się uczniowie z sześciu placówek oświatowych: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zajezierzu, Zespołu Placówek Oświatowych w Sieciechowie, Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Opactwie, Placówki Socjalizacyjnej PANDA w Kozienicach oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Starych Słowikach.

 

Klasyfikacja końcowa uczestników w poszczególnych kategoriach:

 I kategoria – zespoły - przedszkolne

 I miejsce

 SŁOWIKI z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Starych Słowikach – „Zielony Mosteczek” – opiekun – Małgorzata Boryczka, Marzanna Sztyber, Barbara Sałek;

 

II miejsce ex aequo

 

  • STOKROTKI z Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy – „Stokrotka” – opiekun – Katarzyna Kozak;
  • ALICJA I PATRYCJA z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zajezierzu – „W moim ogródeczku rośnie różyczka” – opiekun Renata Lach;

 

III miejsce ex aequo

 

  • SIECIECHOWIAKI z Zespołu Placówek Oświatowych w Sieciechowie – „Głęboka studzienka” – opiekun Alicja Kowalczyk i Zofia Gozdera;
  • PRZEDSZKOLNE NUTKI z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zajezierzu – „Szła dzieweczka do laseczka” – opiekun Jolanta Solecka;

 

 

II kategoria – soliści - przedszkole

 

I miejsce

 

  • BARBARA GUGAŁA z Zespołu Placówek Oświatowych w Sieciechowie – „Za górami za lasami” – opiekun Alicja Kowalczyk i Zofia Gozdera;

 

 

II miejsce

 

  • AGNIESZKA JASIK z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Starych Słowikach – „Koło mego ogródeczka” – opiekun Marzanna Sztyber;

 

 

III miejsce

 

  • NIKOLA AMEREK z Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy – „Lipka” – opiekun Joanna Smolarczyk;

 

 

III kategoria – zespoły - klasy I – III

 

I miejsce

 

  • LUDOWE SŁOWIKI z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Starych Słowikach – „Miała baba koguta” – opiekun Małgorzata Pachucy, Marzanna Jagiełło;

 

 

II miejsce ex aequo

 

  • ZESPÓŁ Z SIECIECHOWA z Zespołu Placówek Oświatowych w Sieciechowie – „Tam nad Wisłą w dolinie” – opiekun Bogumiła Rojek;
  • RAZ, DWA, TRZY z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zajezierzu – „Czerwone jabłuszko” – opiekun Beata Nowicka-Drążyk;

 

 

III miejsce ex aequo

 

  • TRZECIAKI z Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy – „Przyjdzie rozstań czas” – opiekun Jadwiga Krysztoforska;
  • LUDOWE NUTKI z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zajezierzu – „Czerwone jabłuszko” – opiekun Danuta Szewc;

 

 

IV kategoria – soliści - klasy I – III

 

I miejsce

 

  • ROKSANA WÓJCIK z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Starych Słowikach – „Ja do lasu nie pojadę” – opiekun Małgorzata Pachucy;

 

 

II miejsce

 

  • BLANKA AMEREK z Zespołu Placówek Oświatowych w Sieciechowie – „Krakowianka” – opiekun Celina Roczkowska;

 

 

V kategoria – zespoły - klasy IV – VII

 

I miejsce

 

  • CZWARTAKI z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Starych Słowikach – „Zocha” – opiekun Barbara Sałek, Małgorzata Boryczka;

 

 

II miejsce

 

  • FERMATA z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zajezierzu – „Poszła Karolinka do Gogolina” – opiekun Danuta Szewc;

 

 

III miejsce

 

  • ROKITKI z Placówki Socjalizacyjnej PANDA w Kozienicach – „Lipka Rokiczanka” – opiekun Edyta Szydłowska-Wójcik;

 

 

VI kategoria – soliści - klasy IV – VII

 

I miejsce

 

  • JULIA PACHOCKA z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Starych Słowikach – „Kolorowe jarmarki” – opiekun Małgorzata Pachucy, Małgorzata Boryczka;

 

 

II miejsce

 

  • SARA SZULEN z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zajezierzu – „Lipka” – opiekun Anna Szulen;

 

 

III miejsce ex aequo

 

  • OLIWIA PUŁKA z Zespołu Placówek Oświatowych w Sieciechowie – „Czerwona jarzębina” – opiekun Celina Roczkowska;
  • ALEKSANDRA SIKORA z Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy – „Krajka” – opiekun Jadwiga Krysztoforska;

 

 

VII kategoria – zespoły - gimnazjum

 

I miejsce

 

  • STARSZE SIECIECHOWIAKI z Zespołu Placówek Oświatowych w Sieciechowie – „A wszystko te czarne oczy” - opiekun Bernarda Wójcik;

 

 

II miejsce

 

  • WIKTORIA I IGOR z Placówki Socjalizacyjnej PANDA w Kozienicach – „Dziewczyno” – opiekun Edyta Szydłowska-Wójcik;

 

 

VIII kategoria – soliści - gimnazjum

 

I miejsce

 

  • KATARZYNA KAMIONKA z Zespołu Placówek Oświatowych w Sieciechowie – „Takiego Janicka” – opiekun Bernarda Wójcik;

 

 

II miejsce

 

  • ADRIAN MOLENDOWSKI z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Opactwie – „Stokrotka” – opiekun Bernarda Wójcik;

 

 

IX kategoria – zespoły - dorośli

 

I miejsce

 

  • STOKROTKI z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Opactwie – „Zabrałeś serce moje” – opiekun Bernarda Wójcik;

 

 

X kategoria – soliści - dorośli

 

I miejsce ex aequo

 

  • ZBIGNIEW JANOWSKI z Kozienic – „Winobranie”;
  • JASIK KAROLINA z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Opactwie – „Pobili się dwaj górale ciupagami” – opiekun Bernarda Wójcik;

 

 

II miejsce ex aequo

 

  • WANESA z Placówki Socjalizacyjnej PANDA w Kozienicach – „Dziś do ciebie przyjść nie mogę” – opiekun Edyta Szydłowska-Wójcik;
  • JUSTYNA PTAK z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Opactwie – opiekun Bernarda Wójcik;

 

 

III miejsce

 

  • MIROSŁAWA PACHOCKA ze Słowik – „Oczy zielone”

 

 Laureaci otrzymali dyplomy i statuetki w formie złotych słowików, które wręczała pani dyrektor  Bożena Wójcicka, pani Sekretarz Gminy Sieciechów Teresa Sujkowska oraz członkowie jury.    

 Wszyscy uczestnicy IV Festiwalu Piosenki Biesiadnej i ich opiekunowie oraz goście otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz kubki. Specjalne dyplomy z podziękowaniem za pomoc w organizacji wydarzenia wręczono członkom jury.

 Pani dyrektor podziękowała sponsorom za ufundowanie nagród dla występujących. Panu Wójtowi Gminy Sieciechów Marianowi Czerskiemu za statuetki złotych słowików, Panu Bernardowi Wójcickiemu Dyrektorowi Zarządu A&M LAKTOMAR Kozienice za ufundowanie kubków. Pani Dorocie Skuzie ze Spółdzielni Mleczarskiej Argo za ufundowanie napoi. Radzie Rodziców za przygotowanie stołu biesiadnego. Nauczycielom i pracownikom administracji za sprawną organizację i przebieg IV Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Słowikach.

 Nad relacją filmową festiwalu czuwali przedstawiciele lokalnej telewizji "Kroniki Kozienickiej" KDK i telewizji NASZ POWIAT.

 

 

ADRES

Stare Słowiki 9
26-922 Sieciechów

E-MAIL

zspslowiki@wp.pl

TELEFON

48 624 71 26