Zespół Szkolno-Przedszkolny

im. Kazimierza Ośki w Starych Słowikach

18.12.2020 r. (piątek) odbyło się w naszej szkole i przedszkolu spotkanie na żywo on-line z policjantem na temat "Bezpieczeństwa w czasie ferii". Policjant z Komendy Powiatowej w Kozienicach Pan st. asp. Tomasz Mazur przeprowadził prelekcje z uczniami klas IV - VIII i kl. II i III łącząc się przez platformę Teams.
Podczas spotkania poruszył takie tematy jak: bezpieczeństwo w czasie ferii, konsekwencje hejtowania i nękania innych przez internet/telefon, stosowanie się do zasad obowiązujących w czasie pandemii Koronawirusa itp. Pan policjant odwiedził również przedszkolaków zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa  zakrywając usta i nos oraz zachowując odpowiednią odległość.
Powiedział dzieciom jak należy bezpiecznie zachowywać się w czasie ferii, przypomniał o noszeniu odblasków, o unikaniu kontaktów z osobami nieznanymi oraz o bezpiecznym podróżowaniu w samochodzie - jazda w foteliku/siedzisku i zapinanie pasów. Przedszkolaki były bardzo zadowolone z wizyty pana policjanta.