Zespół Szkolno-Przedszkolny

im. Kazimierza Ośki w Starych Słowikach

 Jest nam bardzo miło poinformować, że Publiczna Szkoła Podstawowa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Kazimierza Ośki w Starych Słowikach zakwalifikowała się do Programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej OSE i zostanie podłączona do szybkiego i bezpiecznego Internetu. Na obecną chwilę wykorzystywane jest alternatywne łącze w technologii LTE. W ramach tego programu Szkoła w Starych Słowikach otrzymała 25 „Szkolnych Pakietów Multimedialnych OSE”, składających się z tabletu, klawiatury bluetooth wraz z oprogramowaniem i akcesoriami, w tym ładowarką, rysikiem i kartą SIM do korzystania z mobilnego internetu. Otrzymane zestawy zostaną wykorzystane do pracy zdalnej nauczycieli i nauki zdalnej uczniów naszej szkoły.

 


 

OSE to program publicznej sieci telekomunikacyjnej, dający szkołom w całej Polsce możliwość podłączenia szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego Internetu. Program został zaprojektowany przez Ministerstwo Cyfryzacji, a jego założenia realizuje Państwowy Instytut Badawczy NASK – operator OSE. Szybki i bezpieczny Internet w szkole to wyrównywanie szans edukacyjnych wszystkich uczniów w Polsce, rozwój ich kompetencji cyfrowych, wspomaganie procesu kształcenia poprzez ułatwianie dostępu do materiałów i narzędzi znajdujących się w Internecie.