Zespół Szkolno-Przedszkolny

im. Kazimierza Ośki w Starych Słowikach

Walentynki to święto zakochanych, które obchodzone jest 14 lutego. Tego dnia ludzie obdarowują się kartkami, wierszami i słodkościami wyznając sobie w ten sposób uczucia.
 
Ten magiczny i radosny dzień również uczniowie naszej szkoły postanowili uczcić organizując „pocztę walentynkową”. To doskonała okazja, aby wyznać miłość swojej sympatii, a co ważne można to zrobić anonimowo. Ta niecodzienna poczta cieszyła się dużym zainteresowaniem wszystkich uczniów. Do specjalnie przygotowanego i ozdobionego pudełka z napisem: „Poczta walentynkowa” uczniowie przez cały tydzień mogli wrzucać swoje „liściki miłosne”. Zostały one przekazane specjalnym posłańcom- listonoszom, którzy w Dzień Świętego Walentego rozdawali je, budząc wiele emocji wśród obdarowywanych. Dzień ten był pełen wrażeń, zabawy. Podczas „walentynek” warto podkreślić wagę życzliwości wobec siebie nawzajem. Jest to świetna okazja do świętowania miłości, przyjaźni i życzliwości.