Zespół Szkolno-Przedszkolny

im. Kazimierza Ośki w Starych Słowikach

Dzień Niepodległości należy do najważniejszych świąt w kalendarzu uroczystości patriotycznych. Przypomina nam o 123 latach niewoli. Polacy w tym okresie nieustannie podejmowali próby odzyskania upragnionej wolności.
12 listopada 2019 roku w naszej szkole i przedszkolu uczciliśmy 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uczniowie szkoły i przedszkola oraz nauczyciele w ciszy i w skupieniu wysłuchali pouczającej lekcji historii, którą przygotowali uczniowie z klasy trzeciej, siódmej i ósmej pod kierunkiem pani J. Zawodnik i M. Pachucy. Montaż słowno - muzyczny ukazał kolejno okres zaborów i umęczoną Polskę. Pięknie żyć w wolnym kraju, cieszyć się każdym dniem - zapewnili widownię występujący na scenie uczniowie. Jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami.