Zespół Szkolno-Przedszkolny

im. Kazimierza Ośki w Starych Słowikach

   13 listopada 2018 r. o godz. 9.00 w świetlicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Kazimierza Ośki w Starych Słowikach odbyła się uroczystość z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Podczas uroczystości odbył się koncert pt. „Z pieśnią przez dzieje Polski’’. Koncert został przygotowany przez uczniów naszej szkoły.

 

 Na początku uroczystości Pani Dyrektor powitała wszystkich zebranych gości i zaprosiła do wspólnego śpiewania. Później rozpoczął się koncert. Zostały zaprezentowane takie utwory jak: „Bogurodzica”, „Witaj majowa jutrzenko”, „Boże coś Polskę”, „Ostatni mazur”, „Rota” oraz wiele innych pieśni i piosenek, które śpiewano niegdyś w polskich domach. Każdy z uczniów biorących udział w akademii opowiedział również historię wybranej pieśni. Podczas koncertu zostały wyrecytowane wzruszające wiersze, które przybliżyły historię naszego kraju. Na zakończenie uroczystości został odśpiewany „Mazurek Dąbrowskiego”, a później zostaliśmy poczęstowani tortem.

                Podczas tej uroczystości mieliśmy okazję lepiej poznać i opanować repertuar naszych polskich pieśni, których zadaniem jest malować dawny obyczaj, folklor i historię.

Więcej zdjęć

 

Autorka: Monika Dzik, uczennica kl. VIII